Nájemníci v domě hrůzy se postavili za svoje práva

Posted on

Dnes v Brně – Židenicích v nájemním domě na Markéty Kuncové 2 se po odpojení sedmi bytů vzbouřil nájemníci s podporou veřejnosti na místě. Po deseti hodinách vyjednávaní se za asistence policie podařilo prokázat, že na instalaci pěti bytů není žádná závada a elektřina byla znovu zapojena. Část nájemníků dnes podala hromadné trestní oznámení.

Majitel domu dlouhodobě upíral práva svým nájemníkům, vypíná elektřinu, vodu a teplo, čímž nájemníky vydírá a požaduje neoprávněné poplatky. Za elektřinu vybírá nelegální poplatky, nelegálně vystěhovává nájemníky a týrá ve sklepě domu psa.

Nájemníci domu se rozhodli dále tyto praktiky netrpět a hájit se. Ve spolupráci s veřejností několikrát povolali policii a požadovali obnovení dodávky elektřiny do odpojených bytů. Policie po tříhodinovém jednání s pronajímatelem nakonec zprovoznila odpojené byty. Domníváme se, že tak bylo prokázáno, že se pronajímatel dopouští trestného činu bránění v užívání bytu.

Nejdůležitějším faktorem se ukázala být podpora veřejnosti a setrvalý tlak všech zúčastněných proti zvůli pronajímatele. Solidarita mezi nájemníky je obdivuhodná a dokazuje, že lidé i v naprosto nedůstojných podmínkách jsou schopni efektivní obrany proti nelegálnímu jednání pronajímatele.

 

Členové iniciativy Chceme bydlet! a nájemnice domu na Markéty Kuncové 2

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *